Liam Payne - On The Move magazine - Překlad

30. august 2017 at 19:10 | Lenna |  Translations


Konečně je tu zase nějaký překlad a tentokrát je to rozhovor z Francouzského časopisu On The Move! Předem připomínám, že se jedná o volný překlad a tak to není přeložené slovo od slova, ale tak aby to česky dávalo smysl. Chtěla bych moc poděkovat brre za její korekci češtiny, protože po mně byste to číst nechtěli. Budu moc ráda, když mi zanecháte nějaký komentář. :)

Vysvětlivky
R - Redaktor
LP - Liam Payne


Kdo nikdy předtím neslyšel o Liamovi Paynovi? Být součástí největší chlapecké skupiny na světě už po dobu 7 let má své výhody, ale zpěvák nebere nic jako samozřejmost. Teď se vydal na sólovou dráhu jako zbytek skupiny. Liam se vydává na novou cestu a je připraven posunout se na písničky inspirované popem, R&B a electro tóny. Po odhalení jeho debutové písně 'Strip That Down', na které zpívá s Quavem, Liam spolupracoval se superstar elektronické taneční hudby Zeddem na písni 'Get Low'. Pojďme si s ním popovídat o jeho hudební budoucnosti.


R: Ahoj Liame! Vítej zpátky v Paříži, jsme šťastni, že tu dnes jsi. Už je to docela dlouho, co jsme tě viděli naposledy v Paříži, nebo ne?
LP: Čau On The Move (název magazínu)! Děkuji za to, že tu můžu dnes v Paříži být, právě na výročí dne dobytí Bastily, jaká skvělá příležitost, že? Moc děkuju za podporu v průběhu těch let, jak po dobu působení skupiny, tak teď při mých písničkách. Pamatuju si, jak jsme hráli na Stade de France, tady v Paříži, bylo to úžasné. Skvělá vzpomínka!
R: Před několika týdny jsi vydal svoji první píseň 'Strip That Down' jako sólo zpěvák. Cítil si se úzkostlivě, nebo nervózní před tím něž píseň vyšla a ty jsi věděl, že je to tvá první produkce od 1D?
LP: Hmm… Ano, byl jsem trochu ve stresu. Myslím si, že nejtěžší část na tom být sólový umělec je hlavní si uvědomit, kdo jsi. To je to nejdůležitější. Myslím si, že všechny ty legendy jako: David Bowie, Sting, Robbie Williams. Jsou skvělí a každý z nich ví, kdo chtějí být a také co si o nich veřejnost myslí. Hádám, že to z čeho jsem byl na začátku ve stresu, bylo najít jaký je můj styl. Nejdřív jsem přemýšlel o tom, co mám rád. Poslouchám rap, ale očividně rapper nejsem a nikdy jím nebudu (Smích), ale mám také rád styly jako je R&B a pop ve stylu Justina Timberlake. Jeho album 'Justified' bylo úžasné. Zatím nemám dostatek zkušeností na to, abych byl teď schopný vyprodukovat něco jako je 'Justified'. Je to opravdu upřímné album, mám ho moc rád.
R: Když už mluvíme o Justinu Timberlakovi, viděli jsme na internetu, že hodně lidí tě s ním srovnávalo potom, co jsi vydal 'Strip That Down' píseň a videoklip. Co si ty o tom myslíš?
LP: Myslím, že vždycky lidi budou někoho srovnávat. Oba jsme vyšli z chlapecké skupiny předtím, než jsme začali sólově a oba děláme podobný pop/R&B styl, ale pro mě je to skvělý kompliment. Tím myslím, že je to pro mě pocta být srovnávaný s tak úžasným interpretem.

R: Nedávno se z tebe stal otec. Gratulujeme k chlapci! Myslíš, že jsi potom, co jsi se stal otcem, změnil přístup k hudbě?
LP: Moc děkuju, je to ta nejúžasnější věc na světě! Abych byl upřímný, ještě nemám zkušenost se skládáním písní jako otec, chtěl jsem teď být správným otcem. Nenapsal jsem moc písní od té doby, co se narodil. Nemyslím si, že hodně lidí z mé fanouškovské základny jsou již rodiče, myslím, že je tu hodně dětí co poslouchají mojí muziku, ale určitě to změnilo můj postoj. Právě teď pracuju na něčem s Timbelandem a psal jsem s Pharrellem během toho, co jeho žena byla těhotná v tu samou dobu, co moje a oni mají trojčata, což je naprosto úžasné! Určitě jsi myslím, že to změnilo můj přístup, protože čím více životních zkušeností člověk má, tím více námětů na psaní má.

V písničce 'Strip That Dow' je tento verš 'Býval jsem součástí 1D, teď jsem volný' (I used to be in 1D, now I'm free). Říkáš tím, že jsi šťastný, protože jsi schopný produkovat svou vlastní hudbu, anebo že už nemáš nálepku hodného kluka, kterou jsi s ostatními ze skupiny měl?
LP: Myslím, že trochu od každého. Myslím, že jsi sám sebou v tom smyslu, že když jsi v kapele, tak hraješ určitý charakter a záleží na tom, s jakými lidmi jsi. To je důvod proč, to byl určitý druh svobody, když jsem dostal možnost vytvářet jiný druh hudby. Napsal jsem hodně písní pro několik alb s One Direction. Poslouchal jsem první písničku, kterou jsem napsal, což byla 'Last First Kiss' na naše druhé album a byla to první písnička, do které jsem byl opravdu zapojen v procesu skládání. Kdybyste si tuhle písničku poslechli, melodie je celá v R&B stylu. Vždycky jsem se viděl spíš jako tenhle typ umělce, prostě to tak bylo. Bylo tam vždy hodně kytar a ostatních věcí, co skupina potřebovala, protože jsme potřebovali hudbu, která zaplní stadiony. Měli jsme velké místo, tak jsme měli věci, o kterých jsme psali. Proces psaní písniček pro One Direction je naprosto odlišný, než průběh psaní mých vlastních písní. Bylo to jednoduché psát pro skupinu a věděl jsem, co dělám. Myslím, že mé druhé album, jestli budu mít šanci ho napsat, bude určitě jednoduší, protože budu vědět, co moje fanouškovská základna bude chtít slyšet, budu vědět, na čem jsem a co zabírá.

R: Snažil si, se tímhle jiným stylem zaujmout jiné fanoušky?
LP: Ano, myslím tím, že hodně lidí, kteří mají rádi hudbu One Direction jsou jiní než lidé, kteří mají rádi můj nový směr hudby, kterým se ubírám. Oboje je pop, ale ne ten samý typ popu, víš co tím myslím. Vím, že moje písnička byla teď hodně Shazamovaná (vyhledávaná na aplikaci Shazam) a byla i nějakou dobu na vrcholu Shazamu a překvapivě si lidé říkali 'kdo je ten kluk?'. Překvapivě tu bylo několik lidí, které ta písnička zaujala, anebo je nezaujala, nevím, jak to funguje, ale lidé to hledají a to je dobře, ale stále jsem vděčný mým fanouškům, kteří tu jsou od začátku, od doby, kdy jsem byl malý kluk se snem. (Smích),

R: Je tahle první píseň taková ochutnávka, jak bude tvé album znít?

LP: Ochutnávka určité části, řekl bych. Je tam hodně směrů, kterými jsem se vydal. Miluju taneční hudbu a dělal jsem i hodně remixů pro skupinu, ale i pro mojí slečnu. Takže taneční hudba tu vždycky byla a vždycky jsem měl sen, že moje písnička bude hraná v klubech. Moje PR mi vlastně psala, že včera v noci tančila na 'Get Low' v klubu, což je přesně to, co jsem chtěl, měl jsem z toho radost. (Smích) Myslím tím, že když DJ pustí 'What Makes You Beautiful' trošku se za to stydíš. Je to jiná vyspělost písničky, samozřejmě byli jsme hodně mladí, když jsme tu píseň zpívali. Myslím, že je to určitě část alba a 'Get Low' také představuje některé písničky z alba, také tam bude několik balad, které budou o osobních věcech. Také je tam jedna úžasná píseň, kterou někdo napsal a skvěle reprezentuje určitý bod vztahu. Je to hodně elektronický mix.
R: Takže hádám, že jsi byl nadšený když Zedd tu píseň zveřejnil?
LP: PANE BOŽE, oba dva jsme tlačili na naše společnosti, aby to všechno šlo rychleji a aby tak byla píseň vypuštěná dřívěji a dřívěji, ale dnes je tu několik statistik a žebříčků, takže musíš svou píseň nechat mít své dny. Musíš najít ten správný čas, kdy ji vydat. Samozřejmě, že já bych nikdy netvrdil, že jsem osoba, která ví něco o těch žebříčcích, nejsem pro to příliš nadšenec (Smích), ale mám na to tým, takže hádám, že je to dobrý (Smích). Zedd v poslední době zaznamenal hodně úspěchu, mám tím na mysli píseň 'Stay', která je úžasná. Je to fantastická píseň a on je skvělý hudebník.
R: Spolupracoval bys v budoucnu rád s jinými DJ/producenty?
LP:Ano, Calvin Harris je jeden z nich, rád bych s ním spolupracoval. Vždycky jsem Calvina Harrise miloval. Zpíval jsem jeho písničky, ještě když jsem byl ve skupině, když jsem byl o samotě. Vždycky jsem s nímchtěl pracovat. Myslím si, že rozvíjí sám sebe, není to jen DJ. Myslím si, že je to hudební genius. Vystoupil ze své komfortní zóny, což vážně funguje. Myslím si, že 'Feels' je skvělá píseň se skvělými hudebníky a překvapivě Pharrell je ten, kdo je úžasná a skvělá osobnost.
R: Je tvoje nové album už dokončené?
LP: Více méně. Našel bys na něm teď nějaké jiné písničky, předtím než to lidé uslyší. Lidé slyšeli o tom, jaký jsem byl předtím. Například, před dvěma lety Zedd řekl pro Švédské rádio, že by se mnou rád spolupracoval což je opravdu super. A teď se to tak trochu děje a lidé to náhodně objevují. Budu teď několik týdnu spolupracovat s Timbalandem, což je splněný sen. On je samozřejmě zapojený do několika písniček, které miluju, takže doufám, že spolu taky vytvoříme něco dobrého.
R: Nedávno jsme se viděli s Charliem Puthem a řekl nám, že je na dohledu společná píseň. Můžeš nám o tom říct něco víc?
LP: Řekl bych, že Charlie je jeden z mých nejbližších přátel, které v hudebním průmyslu mám. Když si něčím prochází, zavolá mi a mluvíme o tom. Je o něco starší než já, ale vycházíme spolu skvěle. Nemám v hudebním průmyslu příliš přátel, nekamarádím se příliš se slavnými lidmi. Mám rád se poflakovat a říct jen 'Ahoj', ale Charlie je jeden z mála lidí, které považuji za hodně dobré kamarády. Přišel jsem k němu domů a povídal jsem si s ním a zůstal jsem u něj přes noc, hodně jsme se nasmáli. Je to dobrý kluk, je to jedna z osob, se kterou pracuji, a která má největší hudební potenciál. Myslím tím, že Pharrell je Pharrel, lidé vědí kdo je. Lidé ale zatím nerozumí tomu, že Charlie je mnohem víc než jen umělec, kterého lidé vidí venku. Předtím než jsem ho potkal, neměl jsem ponětí, že je to hudební genius. Ta píseň, na které spolupracujeme, reprezentuje starý písničky. Snažíme se přijít na to, jak to funguje, ale nemůžu nic slíbit, protože je to těžké odvětví a je tu velká konkurence. Miluju soutěžit se všemi těmi fantastickými lidmi okolo, protože to tě posouvá dál. Jako Bruno Mars, nikdo nedělá to co on. Píseň, kterou pro mě Charlie napsal je úžasná, je to můj další single, už se nemůžu dočkat až uvidíte klip. Video bude neuvěřitelné, není to o mě, což je vtipné. (Smích) Uvidíte.
R: Už víš, kdy ta píseň vyjde?
LP: Zatím ne. Stále potřebuju dát nějaký čas 'Get Low' a nechat lidi, aby si to užili tak jako já. Teď to jde naprosto skvěle, což je dobré, ale už se nemůžu dočkat, až s tou písničkou budu vystupovat, jsem vážně natěšený, ale nebude to trvat dlouho.
R: Máš nějakou vysněnou spolupráci?
LP: Zrovna jsem o tom přemýšlel a opravdu rád bych pracoval s Brunem Marsem. Jeho balady jsou neuvěřitelné 'When I Was Your Man' je prostě úžasný. Vydává to, co chce vydávat a ono to funguje. Myslím tím, podívejte se na jeho první nahrávku 'Just The Way You Are' a podívejte se na přeměnu od této písničky tam kde je teď. Když si opravdu věříte jako sólo umělci a vážně milujete muziku, kterou vydáváte tak prostě… bum! (Smích)
R: Co si myslíš o spolupráci s ostatními ze skupiny?
LP: To by bylo úžasné! Musíme najít tu správnou píseň, ale už víme, že naše hlasy spolu fungují. (Smích). Jsem otevřený této myšlence, myslím, že by to bylo skvělé.
R: Jak se liší proces psaní písniček jako sólového umělce, od psaní pro skupinu?
LP: Je to naprosto jiný postup. Potřebuješ psát ze svých osobních zkušeností nebo dostanete text od někoho jiného z jeho vlastních zkušeností. Je to všechno o lidech, se kterými spolupracuješ. Jsem obklopený velkou hudební komunitou od Eda Sherrana přes Rayna Teddera, Pharrella Williamse Timbalanda až po Charlieho a Zedda. Nesnáším říkat tolik jmen, ale všichni jsou to skvělý hudebníci a z nějakého důvodu oni se mnou chtějí pracovat a to je skvělé, jsem díky tomu super šťastný.
R: Jak se cítíš, když teď vystupuješ sám?
LP: Neděsí mě to, protože jsem na to byl zvyklý, i když jsem byl ve skupině. Miluju to!
R: Kde se vidíš za 5 let?
LP: Nepřemýšlím o 5 letech do budoucnosti, ale můj hlavní cíl právě teď je, aby se 'Get Low' stalo písničkou léta. Zedd a já si myslíme, že to někomu vytváří vzpomínky, když to hrají na festivalech a lidé poskakují okolo a tancují na to. Jako písnička od Drake 'One Dance' nebo Bieber. Miluju být jeden z hudebníků, který tvoří vzpomínky.

R: Plánuješ se vydat na turné poté, co vydáš album?
LP: Rád bych! Myslím tím, že mi chybí dny, kdy jsem byl na podiu a vystupoval před davem, rozhodně se mi dostává různých emocí, které lidé do písniček vkládají, z čehož jsem super nadšený.

Doufám, že se vrátím znovu do Francie na turné.
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

If you'll write us that some photos on our page are yours, we add your source. Often it's very difficult to find out who really owns the photos, because a lot of people commandeer them. If you write us your name, twitter, tumblr,… We'll add your source.:o)

Flag Counter