1D >> Interview: One Direction in Ghanaian hospital for Comic Relief [The Sun]

16. february 2013 at 16:09 | Veronica |  Translations
Přeložila jsem článek kluků týkající se jejich cesty do Ghany. Vůbec se mi to nepřekládalo snadno, ne že bych tomu nerozuměla, ale psát takový věci, je mi všech tam líto, musí to být fakt hrozné.

Harry z One Direction ohromeně zírá na malý uzlíček v jeho náručí.

Zašeptal: "Je to to nejmenší miminko, co jsem kdy viděl."
Jen hodinu staré miminko chlapeček bylo vzato do jedné z dětských nemocnic v Ghaně v polovině noci.

Infekce ho hodně oslábla, ale doktorovi se ho podařilo stabilizovat, natolik, aby se jeho matce Nusira ulevilo.
Na pohled třesoucí se Harry řekl: "Moje máma se o mě pořád bojí, neumím si představit jak hrozné to musí být pro tyhle matky vidět jejich děti v tak špatném stavu.
"Dívat se maličkému dítěti do očí a vidět jejich bolest je otřesné."
Je brzké pondělní ráno a kluci z One Direction přišli do přeplněné Princess Marie Louise Dětské Nemocnice v Accra. Harry, Zayn, Liam, Niall a Louis jsou na dvou denním výletě v Ghaně v rámci Red Nose Day.

Film jejich Afrického dobrodružství bude ukázán během Let's Dance pro Comic Relief na BBC dnes v 6.50pm.
Během jejich času stráveném v nemocnici, byli kluci svědky denní realitě dětí, bojujících o jejich životy proti běžným zabijákům jako je průjem a zápal plic - zabijáci, kterým by lehce mohlo být zabráněno vakcínami.
Každý rok, něco kolem 1.7 milionů dětí umře vakcínou-předcházenými nemocí po celém světě. To znamená jedno dítě za 20 sekund.
V nouzových jednotkách, Liam mluví se zoufale starostlivou mámou Philomina, která přispěchala s její 2-měsíční dcerou Gwendoline ve 3 hodiny ráno.
Doktor se obává, že má zápal plic - nemoc, která zasáhne tisíce dětí v Ghaně.
Na protější posteli lepší 7-měsíců-stará Desirue, která byla přinesena její matkou Sharon po těžkém záchvatu průjmu.
Bledý Liam zavrtí hlavou, během toho, co se snaží vstřebat scénu před sebou, říká: "Musí to být tak těžké vidět tyto miminka tak nemocný.
"Doma máme vakcíny za samozřejmost. Ale ne všechny děti tady k nim mají přístup a to může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.
"Sledoval jsem v slzách Red Nose Day výzvy už předtím. Ale vidět tyhle miminka tak nemocné je další level smutku.
"Prostě si neuvědomujete, jak těžký život může být v jiných částích světa."
O minutu později, traumatizovaná mladá matka vtrhla do nouzových dveří, chovajíc v náručí svého syna v bezvědomí.
Bezvládné tělíčko tří-ročního kluka bylo rychle přezkoumáno nemocničním personálem, který upozornil, že je "velmi velmi nemocný malárií."

Vidět tak nemocné batole bylo na Harryho příliš mnoho.
Přes slzy řekl: "Ten malý chlapec je příliš slabý, aby udržel svou hlavu, nebo aby plakal. Je to tak smutné.
"Leží tam vážně nemocný, když ho síť proti hmyzu mohla ochránit.
"Naši rodiče se bojí toho, co z nás bude, až vyrosteme, ale rodiče tady se bojí o jejich miminka, že dostanou zápal plic a průjem, přitom v obou případech se jim může zabránit vakcínami za 5 liber."
Nahoře v akutním oddělení, kde zdobí stěny Winnie a Medvídek Pú, si Zayn povídal se Sarou, která přinesla svého 16-měsíčního vnuka, Paula.
Zayn ztratil slova, když zjistil, že Paulova máma - její 34-roční dcera - zemřela na zápal plic před třemi měsíci.
Aby to bylo ještě horší, otec toho chlapce byl pohřešován poslední dva roky, což znamená, že se Sara musela starat o její 4 vnoučata sama.
Její srdce-rvoucí příběh udeřil Zayna tak silně, že musel jít ven na vzduch.
Řekl: "Dívat se na to malé dítě zcela bezmocné, bez rodičů, kteří by se o něho starali, nemohl jsem si pomoc, ale myslel jsem na mé malé sestry a na to, co by se stalo jim, kdyby byli ve stejné situaci.
"Všichni mrháme penězi, ale ta nejdůležitější věc, kterou můžeme všichni udělat, je dát 5 liber na ochranu dětí před těmito nemocemi."
Ve stejném oddělení Louis potkal Hajiu. Zlomená babička spala na podlaze u jejího 10-měsíčního vnuka, celý poslední měsíc.
Jako většina tady, malá Faliratu je sirotek a byla přijata s tuberkulózou, zápalem plic a podvyživená poté, co její matka zemřela před 4 týdny.
Louis nevěřícně poslouchal, jak Hajia vysvětlovala, že se teď musí starat o osm dětí.
Řekl: "Nevím, jak to zvládne."
U další postele Niall mluvil s matkou Leticií, pouliční prodavačkou jídla, jejíž 2-roční dcera Araba trpí zápalem plic a podvýživou.
Řekl: "Řekla mi, že nevydělává dostatek peněz, aby se o ni mohla postarat.
"Za poslední dva týdny seděla vedle své dcery s obavy, když jen pouhá injekce by mohla zastavit toho utrpení.
"Vidět tyhle nemocné děti staví vše do perspektivy."
Ale navzdory ponuré scéně, které jsou kluci svědky, je vidět pokrok.
V 2012, nově narozené děti začali být očkováni proti rotavirům - žaludeční viry, které můžou způsobit průjem, jeden z největších zabijáků dětí této země.
Comic Relief také pomáhá k financování GAVI - alianci, která se zavazuje k poskytování vakcín dětem v chudých zemích.
Společně pracují na poskytnutí vakcín proti rotavirům v celé Ghaně, aby pomohla ochránit děti před tímto potencionálním fatálním stavem.
A naštěstí už jde vidět obrovský rozdíl s nemocnicemi, je v nich vidět méně případů dětí trpících těžkou dehydratací v důsledku průjmu.
Po nemocnici, kluci z One Direction navštívili kliniku vakcín, která byla v plném proudu. Je to radostný a hlučný pohled.
Louis řekl: "Je to úžasné - tyhle mámy jsou všechny schopné jejich děti očkovat díky štědrosti Comic Relief diváků.
"Víme, že výnosy z našeho Red Nose Day singlu pomůže ochránit děti, ale každý může přispět svým dílem také.
"Za méně než pětku, cena kafe a kousku dortu, můžete zachránit malý život - a to je ten nejlepší pocit na celém světě."

© iheart-onedirection.blog.cz
» thesun.co.uk
 

54 people judged this article.

Comments

1 brre brre | Email | Web | 16. february 2013 at 17:38 | React

že já to četla...normálně tu brečím...to je šílený. myslím že by se tam na to měl jet podívat každej aby si konečně lidi uvědomili jak se mají dobře přes to všechno co zažívají...

2 Dadusha Dulce Dadusha Dulce | Web | 16. february 2013 at 18:15 | React

Páni... je to tak dojemné... tiež si myslím, že toto by mal zažiť každý človek, ísť tam a ocitnúť sa v ich koži... my všetci sa totiž máme veľmi dobre, ale niektorí na opačnom konci zeme musia bojovať v tak skorom veku o prežitie...

3 Lenna Lenna | Web | 16. february 2013 at 18:22 | React

To se ti Verunko nedivím, že se ti to špatně pasalo. Já to jen četla a mám slzy v očích no a ještě abych to překládala, na tož to vůbec zažila jako kluci. Souhlasím s Brre měl by si to zažít každý, aby si konečně každý uvědomil co má a přestal nadávat. I když já se svojí slabší povahou bych asi ten pohled absolutně vůbec nesnesla :/ Jestli teď někdo o klucích dokíže říci, že nemájí srdce tak ten člověk musí být opravdový blázen. Teď mají kluci můj velký obdiv a respekt.:)

4 ff-fordirectioners ff-fordirectioners | 16. february 2013 at 18:22 | React

Super,že jsi to překladala.. A..Páni,pro kluky to muselo bejt něco,na co do smrti nezapomenou..Je to dost smutný,že my tady řešíme,jestli si na sebe vezmem červené či bílé tričko a oni...

5 Luss.* Luss.* | 16. february 2013 at 19:31 | React

Bože .. Je to tak smutný ... Naše starosti oproti těm jejich ... Mám taky slzy v očích .. Kluci jsou úžasní, mají taky můj obdiv .. :)

6 Wenn Wenn | 16. february 2013 at 19:33 | React

Je to tak dojemný :'/
Událost, která lidem mění životy...Ty děti tam.. Zaslouží si toho víc :/ My si jen pokládáme otázku..Proč se tohle děje? :/

7 Cath!e Cath!e | Web | 16. february 2013 at 20:21 | React

To je smutný.... nedokážu si představit, že bych tam jela... jsem velký slaboch na to, abych tohle všechno psychicky vydržela a už jen proto kluky obdivuju... už jen při čtení toho článku jsem brečela... díky nim se o tom dozví tolik lidí, kteří jsou schopni pomoci :) jsem ráda, že pořád existují lidé, kteří bez jakéhokoliv zájmu o zisk nebo slávu dokáží pomoc druhým! :)

8 Wiw - bieberdaily Wiw - bieberdaily | Web | 16. february 2013 at 21:09 | React

Ja som to ani nedočítala, stačil mi prvý odsek a už som mala oči plné sĺz. A aj z toho mi stačilo pochopiť, že by sme si mali vážiť to, čo máme...

9 zujka « ollymurscz.blog.cz zujka « ollymurscz.blog.cz | 16. february 2013 at 21:26 | React

Nedivým se  Verčo, že se ti to nepsalo lehce. Je to síla, když to člověk čte. Člověk si některé věci uvědomuje až, když je pozdě, něco nepěkného zažije  a nebo vidí jak jsou na tom druhý. Každému v tu chvíli dojde jaké štěstí má, že je zdraví, kde bydlí, atd. Ale v dnešní uspěchané době na to lidi zapomínají. Vážit si úplně obyčejných věcí. Je to pěkný jak  se kluci o tyto problémy zajímají (že jim to není úplně jedno) a snaží se pomoc jak jen můžou.

10 Luccy Luccy | 17. february 2013 at 18:03 | React

Já bych to nedokázala:/ být tam a vidět to a slyšet to by mě položilo:'( tohle je hodně silné kafe..my si tady stěžujeme ,že nemáme dost dobrý počítač a mobil a takové kraviny..a oni jsou rádi za to ,že vůbec žijou!...měly-by jsme se pořádně zamyslet..
A obdivuju kluky ,že to psychicky zvládli(Y) a díky nim to bude vědět hodně lidí a ti budou moct pomoct těm dětem:'(

11 Barča Barča | 26. december 2014 at 19:51 | React

[10]: Máš pravdu měly bysme být rádi za to že žijeme kde zijeme. Jenomže to si člověk uvědomí jenom když něco takového zažije :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

If you'll write us that some photos on our page are yours, we add your source. Often it's very difficult to find out who really owns the photos, because a lot of people commandeer them. If you write us your name, twitter, tumblr,… We'll add your source.:o)

Flag Counter